תכנון השיפוץ בצורה הטובה ביותר

 

שיפוץ בית – תכננו בתובנה כדי שפרויקט השיפוץ הקרוב יעבור בצורה חלקה יותר

במשך הפרויקט עובדים עומדים להסתובב בתוך מרחב המחיה שלכם, יהיה אבק ולכלוך בכל מקום, אזורים שלמים של הנכס יצאו משימוש לתקופה, שיפוץ בית יכול להשפיע משמעותית על חיי היום יום. אבל תכנון השיפוץ בצורה חכמה ובזמן הנכון יכול להבטיח שהשיפוץ יעבור בצורה חלקה יותר.

 

האם השיפוץ דורש היתרים?

באופן כללי, אם מדובר בשינויים קטנים כנראה שתוכלו לעשות זאת ללא היתרים, אבל אם מדובר בפרויקט גדול שבו אתם מתכננים להוסיף חלק חדש למבנה או לבצע שינויים במבנה הקיים, כמו שינויים ב- חשמל או אינסטלציה כנראה שתידרשו להמציא היתרים. חשוב שתהיו מודעים לחוקי הבניה באזור בו אתם גרים. שיפוץ בית ללא ההיתרים הדרושים יכול לגרום לעיכובים בזמני השיפוץ ולגרור קנסות, ובסופו של דבר כנראה שתצטרכו לחרוג מהתקציב שנקבע בתחילה.

 

האם יש לך מספיק מידע על הקבלן?

חשוב מאוד שתקבלו מידע על בעל המקצוע אותו אתם מתכוונים לשכור לפרויקט, הדרך הטובה ביותר הינה לשאול אנשים קרובים שאתם סומכים עליהם, ומהם לבקש המלצות. ישנם המון סיפורים על בעלי מקצוע  שעשו עבודות, גרועות וסביר להניח שאם היו לבעל הנכס המלצות ומידע קודם, הוא לא היה שוכר את שירותיו של הקבלן. בקשו לראות את תיק העבודות שלהם, או שתבקשו לדבר עם לקוח שאצלו הקבלן כבר עשה עבודות בעבר, זה יכול לחסוך לכם הרבה כאב ראש ולב בהמשך הדרך. אתם מוזמנים גל לבקר בעמוד שאלות ותשובות שלנו באתר לעוד פרטים.

 

האם תצטרכו לעזוב את הדירה בזמן השיפוץ?

קחו בחשבון ששיפוץ הנכס טומן בחובו הרבה בלאגן, אבק, רעש ובאופן כללי אי נעימות זמנית (בטח ובטח אם יש לכם ילדים), אומנם המחשבה על לארוז ולעבור לתקופת השיפוץ נראית כמעט בלתי אפשרית, אך תחשבו שאתם עומדים לחיות באמצע "אתר בניה" ובמידה ותופת הזמן לא ארוכה מדי , היינו ממליצים לכם לשקול את האופציה הזו בכובד ראש.

 

האם לקחתם בחשבון עיכובים או הוצאת יתר?

לעתים קרובות אתם לא תצליחו להעריך את העלות המדויקת של השיפוץ ויתכן מצב בו תגיעו לשלב שבו התקציב שחשבתם עליו בתחילה לא מספיק, מה שיכול לגרם לעיכוב במהלך הפרויקט וכאבי ראש מיותרים, בנוסף עיכובים יכולים להיווצר מסיבות רבות וכדאי לקחת זאת בחשבון. בניית "מאגר" של זמן, וכסף הוא רעיון מצוין וחשוב, ובנוסף זו גם דרך טובה ביצירת ציפיות אמתיות וכך תוכלו למנוע אכזבה וייאוש. (אבל אנחנו בעד חשיבה אופטימית , וכמובן שלעיתים קרובות השיפוץ יסתיים במועד הצפוי ובהתאם לתקציבJ )

 

הזמן לקבל החלטה…

אז לאחר שבועות של בדיקות, רעיונות, עיצובים ובניית התקציב (בתוספת אקסטרה למקרים בהם תצטרכו…), עכשיו זה הזמן באמת להבין את היתרונות והחסרונות. האם אתם באמת רוצים לעשות את זה? ואם התשובה היא כן, מזל טוב! שיפוץ, בין אם זה שיפוץ קטן, או שיפוץ גדול, יהיה צעד אחד קרוב יותר לבית החלומות שלכם (כמובן ברגע שהשיפוץ יסתיים). אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר כאן.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *