לבחור נכון קבלן בנייה

קבלן שלד

לבחור נכון קבלן בנייה?

לקראת שיפוץ או תוספת של בנייה תוהים לא פעם אנשים האם ללכת עם תחושת הבטן שלהם או ללכת אחר קבלן בנייה מומלץ. מצד אחד קבלן בנייה עד המפתח שקיבל המלצות הוא קבלן שיש לאחרים ניסיון טוב איתו, אבל מצד שני חוויית לקוח היא שונה כל כך מאחד לשני. לכל מי שיוצא לשיפוץ יש ציפיות שונות ותפיסה שונה על איך שהוא רואה את התהליך. לדוגמה, לאחד חשוב שהעבודה תהיה מדויקת ברמת גימור גבוהה במיוחד, לשני חשובה ההוגנות של הקבלן, לשלישי העמידה בזמנים ולרביעי חשוב כל אחד מהדברים שהוזכרו.

בקבלת החלטות בנוגע לקבלן השיפוצים שתבחרו, הטוב ביותר יהיה לשלב בין השניים, כלומר מצד אחד לאסוף מידע על קבלן בנייה מומלץ, לבחון בעצמכם האם הוא עומד ביחס ישר לציפיות שלכם, ורק לבסוף ללכת עם תחושת הבטן שלכם…

הנה מספר אלמנטים שכדאי שתבחנו בבחירת קבלן בנייה מומלץ

  • הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק שהקבלן הוא קבלן רשום! בעניין הזה לא כדאי לקחת סיכונים, בסופו של דבר מדובר בהוצאה כספית גדולה, בזמן יקר שמושקע בשיפוץ ובהשקעה באחד הנכסים החשובים לכם ביותר.
  • אחרי שקיבלתם המלצה על קבלן בנייה מומלץ ועוד לפני שקיבלתם החלטה, צאו לשטח ובדקו את העבודות שלו בשלבי בנייה שונים (עד כמה שאפשר) – בשלב השלד, בתהליך הבנייה ובשלב הגימורים.
  • לפני הפגישה עם הקבלן חשבו מהם העקרונות שחשובים לכם בתהליך, ובהתאם לכך הכינו רשימת שאלות שאותן תבררו עם הקבלן ומאוחר יותר גם עם לקוחותיו.
  • עוד אפשרות לקבלת חוות דעת שתהיה הוגנת ומקצועית על קבלן בנייה מומלץ היא דרך אנשי המקצוע שאיתם הוא עובד. מהנדסי בנייה, אדריכלים, מעצבי פנים, זגגים ועוד הם אלה שייתנו לכם חוות דעת שסביר להניח שתהיה אובייקטיבית, ותספק לכם נקודת מבט נוספת על אותו קבלן.
    למשל מהנדס הבנייה יוכל לתת לכם חוות דעת מקצועית על צורת העבודה של הקבלן על שיטות העבודה שלו, על חומרי הגלם שבהם הוא משתמש, על איכות הבנייה בשלב הקריטי כל כך של יסודות הבנייה, ועד כמה הוא מדויק ביישום של דרישות תוכנית הבנייה שהגיש לו המהנדס.
  • אחת השאלות החשובות ביותר שיש לשאול קבלן בנייה היא על כמה פרויקטים הוא עובד בו-זמנית. כהמשך לכך, בשלבי החתימה על הסכם העבודה אתו הוסיפו סעיף שבו בהתאם להתחייבות שלו הוא אינו לוקח פרויקטים נוספים של בנייה. כמובן אם זו הייתה ההתחייבות שלו.

לסיכומו של דבר, שלב בחירת קבלן הבנייה הוא שלב מכריע בדרך לתוצאה הסופית שלכם בפרויקט של שיפוץ ובנייה. לכן אל תסתפקו בהמלצות שקיבלתם על קבלן, המשיכו לבדוק האם ההמלצות האלה תואמות את הציפיות שלכם ועומדות בסטנדרטים שלכם.

תזכרו שהמלצות יש בשפע, אבל לא בכל יום בונים בית או משפצים אותו, לכן בחרו נכון!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *