קבלן שיפוצים רשום במרכז הארץ

מדוע חשוב לבחור קבלן שיפוצים רשום ? 

התשובה על שאלת החשיבות בבחירת קבלן שיפוצים רשום, נמצאת בהבנה הבסיסית שמגדירה מהו בעצם קבלן רשום. מי מוגדר כשיפוצניק? מה ההבדל בין קבלן שיפוצים לבין קבלן רשום? והאם יש דרישות מסוימות הנדרשות מאנשי מקצוע שנושאים את התואר "קבלן רשום"?

 

הגדרה ראשונית – מיהו קבלן רשום?

קבלן רשום הוא קבלן שיפוצים, שמופיע בפנקס הקבלנים, והוכר על ידי רשם הקבלנים של משרד השיכון והבינוי. מכאן מובן מאליו שחל על קבלנים רשומים פיקוח של גוף ממשלתי, ואין הכוונה רק על מעשיהם בפועל או בדיעבד, אלא שכדי לזכות בתואר 'קבלן רשום' עליהם לעמוד בסטנדרטים מקצועיים שמציב להם המשרד, ורק אם הוכיחו כי הם עומדים בסטנדרטים אלה, יזכו במסמך המתבקש.

 

מדוע שקבלן יגלה עניין בהוספתו לפנקס הקבלנים?

התשובה לשאלה הזו חשובה לכל מי שמתכנן לשפץ את ביתו, כיוון שהידע הזה נחוץ להבנת החוק ולמעשה שומר ומגן עליכם כלקוחות.

למעשה קבלן שיפוצים יכול, על פי החוק, לבצע עבודות שיפוץ שהיקפן אינו עולה על סכום של 40 אלף שקל. המשמעות מכך היא שאם בחרתם לשפץ בהיקף נרחב יותר, ובדקתם שהקבלן שלכם רשום בפנקס הקבלנים, אז במקרה שמתעוררת בעיה במהלך השיפוץ יש לכם כתובת. קבלן רשום, לא יכול להיעלם והוא כפוף לתכתיבים של המשרד לבינוי ולשיכון ולנהליו.

כאמור, אם בחרתם לבצע שיפוץ בעלות כוללת שהיא למטה מ- 40 אלף שקלים, אז כל קבלן שיפוצים יוכל לבצע את הפרויקט על פי החוק, רק זכרו שבמקרה כזה אתם לגמרי לבד מול הקבלן, לטוב ולרע.

 

מהם הסטנדרטים הנדרשים מקבלן כדי להיכלל בפנקס הקבלנים?

נקודת המוצא שמחייבת כל קבלן שיפוצים היא ותק של חמש שנות ניסיון.

מעבר לזה נדרש הקבלן להציג המלצות מאנשי מקצוע בעלי הכרה, כמו מהנדסים, אדריכלים ומנהלי פרויקטים. הקבלן חייב להציג גם פרויקטים שביצע במוסדות ממשלתיים, ומחויב לעמוד במבחנים מטעם רשם הקבלנים.

 

מדוע חשוב שהקבלן שלכם יהיה קבלן רשום?

למי שעוסק בתחום הבנייה והשיפוצים יש ראייה רחבה בנושא עוגמת הנפש שנגרמת לאנשים כתוצאה מחתימה על הסכמים עם קבלנים שאינם רשומים בפנקס הקבלנים. המציאות מציגה אין-ספור מקרים של עוגמת נפש כתוצאה מעבודה לא מקצועית, פער בין סעיפי החוזה וביצועם בפועל, מרמה, עיכוב בביצוע השיפוץ, ועד היעלמות הקבלן לאחר שגבה חלק ניכר מסכום השיפוץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *