עלות שיפוץ דירה ישנה

עלות שיפוץ דירה ישנה – טיפים שיעזרו לכם לשמור על מסגרת התקציב

לבית יש משמעות רחבה הרבה יותר מאשר 'ארבעה קירות', כיוון שהוא מקום למרגוע ומקנה ליושביו ביטחון. הבית הוא המקום שבו המסכות שלנו יורדות, ואנחנו יכולים להשתחרר ולהיות מי שאנחנו באמת. לכן הבית חשוב לנו כל כך. אנחנו משקעים בו משאבים רבים כדי לשמור ולטפח אותו. קבלן שיפוצים במרכז הארץ סיפר לי פעם שאחת הלקוחות שלו נוהגת מראש לשריין אותו לעבודה בקביעות מידי שנה. כששאל אותה פעם מדוע היא עושה זאת, היא הסבירה שכמו שהיא דואגת לטיפוח של עצמה בקביעות, כך חשוב לה לדאוג שהסביבה הביתית שלה תהיה שמורה ומטופחת לא פחות.

אותו קבלן שיפוצים במרכז הארץ הסביר לי באותה הזדמנות שאחת הבעיות המרכזיות הקשורות לשיפוץ דירות ישנות הוא שהדיירים מזמינים עבודת שיפוץ למשהו מסוים, והבקשות הולכות ומתרחבות במהלך השיפוץ ומלוות בחריגת תקציב גדולה.

מצד אחד זה נפלא כי הדיירים מגשימים חלום, אך מצד שני הדבר מלווה בתחושת תסכול, כיוון שהם לא נערכו לשיפוץ בסדר גודל שכזה. איך אפשר בכל זאת להיערך לשיפוץ של דירה ישנה מבלי לחרוג בתקציב שהוגדר מראש?

בגלריית השיפוצים שלנו כבר ביקרתם ? 

הכינו ביתכם לחורף – איטום וזיפות גגות

טיפ 1 – בחרו לפרויקט קבלן שיפוצים מומלץ

מדוע חשוב שתבחרו לעבודת השיפוץ קבלן שיפוצים מומלץ? מכיוון שאדם בעל ניסיון בתחום יוכל כבר בתחילת הדרך להאיר את עינכם ולהציג תמונה רחבה יותר. הניסיון שלו יאפשר לו לחזות מראש הוצאות בלתי צפויות בהמשך על סמך הנתונים שתמסרו לו.

למשל, אם השיפוץ שלכם כולל החלפת קרמיקה באמבטיה, ומדובר במבנה ישן נושן, ייתכן שהקבלן יציע לכם לשקול מראש תקציב נוסף להחלפת הצנרת. רק קבלן שיפוצים מומלץ יראה צעד אחד קדימה, ויוכל להכין אתכם לאופציות שבכלל לא חשבתם עליהם.

טיפ 2 – מחדשים חלל או לא מחדשים בכלל

אחת הטעויות הנפוצות של אנשים היא לשפץ רק את המוקד שבוער להם. למשל, לשפץ רק את דלתות ארונות המטבח ולהשאיר את השאר כמו שהוא. מדוע זה בעייתי? כיוון שלפני השיפוץ "המוקד הבוער" נראה מרכז הבעיה, והמחשבה היא שאם נחליף אותו, הכול יראה מושלם. אבל המשפצים שוכחים שברגע שהם מחדשים משהו אחד, הוא מתבלט בשונות שלו בתוך החלל, ופתאום כל מה שנמצא מסביב נראה מיושן ומוזנח.

השלב הבא הוא להיסחף להרחבת השיפוץ, ובכך לנפח את עלות השיפוץ. אחרי הכול אי אפשר להשאיר את המטבח כשדלתות הארונות זוהרות ביופיין ואילו החלון והכיור נראים מוזנחים. לכן אם החלטתם להשקיע בשיפוץ חלל מסוים, אל תתמקדו רק באזור בעייתי אחד.

ההצעה של קבלן שיפוצים במרכז לאנשים שתקציב השיפוצים שלהם אינו גדול כל כך, היא לחלק את התקציב בצורה כזו שמירב ההשקעה תוקדש לחלק "הבוער" לשיפוץ, ואילו נתח קטן יותר יושקע בחלקים האחרים של החלל.

טיפ 3 – הוסיפו לתקציב עלות שיפוץ דירה ישנה עוד 20% לחריגות

גם קבלן שיפוצים מומלץ לא יכול לצפות במאה אחוזים את פרויקט השיפוץ מתחילתו ועד סופו. לעתים מפרקים מרצפות ומגלים רטיבות חריפה שדורשת שאיבת מים, לפעמים מפרקים חלון ומגלים שהתשתית להנחת חלון חלשה ודורשת חיזוקים. יש אין-ספור הפתעות שהמבנה שלכם מטמין מתחת לפני הקרקע, ורק לאחר שמתחילים בעבודת השיפוץ הם מתגלים.

לכן מוטב להכין מבעוד מועד תקציב נוסף שמיועד להפתעות בלתי נעימות. באופן כללי ממליצים אנשים בתחום להשאיר בצד תקציב נוסף של לפחות 20 אחוזים מסך עלות שיפוץ דירה ישנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *