שיפוץ מקלחת ושירותים – קבלן שיפוצים מומלץ במרכז

שיפוץ מקלחת ושירותים – קבלן שיפוצים מומלץ במרכז

ישנם כל כך הרבה פרטים שצריך לבדוק לפני שמתחילים את שיפוץ מקלחת ושירותים או שיפוץ חדר אמבטיה ע"י קבלן שיפוצים רשום. אז אם שאלתם את עצמכם למה חשוב שיהיה שיפוע קטן במקלחת, מה כדאי לדעת לפני שמתקינים דלת לשירותים, מה הגובה המומלץ להתקנת שירותים וכמה עולה שיפוץ כזה, חברת "YUKA הנדסה" תנסה לעשות לכם סדר בראש ולמנוע עוגמת נפש עתידית.

 

שיפוץ מקלחת ושירותים הינו התחום הכי נפוץ ואם זאת גם המורכב ביותר בענף השיפוצים הכללים. התכיפות בה אנו רוצים לשפץ את חדר האמבטיה נובעת  כנראה בשל התנאים ששוררים בחדר, לחות רבה, מים שעומדים זמן רב על הרצפה, חוסר אוורור ולרוב גם שטחו הקטן של החדר, עקב תנאים טלו נוטה חדר האמבטיה להתיישן במהירות, ומצריך שיפוץ וחידוש אחת למספר שנים, אך צריך לקחת בחשבון ששיפוץ מסוג של שיפוץ חדר-אמבטיה, הנו מורכב מאוד מהסיבה שישנה התעסקות במים זורמים. ובמקרה שיבצעו עבודה לא תקינה עם מתקני מים, עלולות להיווצר בעיות איטום חמורות או נזילות, שיגרמו לכך שבעתיד הקרוב או הרחוק תצטרכו לבצע שיפוץ חוזר עקב בעיות אלו, ובמקרים גרועים יותר, איטום מחדש של חדרים ואף דירות אחרות. ובנוסף מעבר לעבודות תשתית, החלפת הצנרת וכו'.. חשוב גם להקפיד על חלוקה נכונה של החדרים הללו ו"לראות רחוק" בכל הנוגע לנוחות האורחים המתארחים אצלכם, הילדים וחבריהם וכמובן – שלכם!

 

תכנון מקדים של שיפוץ השירותים והמקלחת

אם תוסיפו קצת צבע, תחליפו את המראה, ותכניסו אור שונה לחדר האמבטיה, תקבלו מראה חדש לחלוטין. אך שיפוץ מקלחת ושירותים, שכוללים ארגון מחדש של כל החלל והמתקנים שמצויים בחדר, פרוייקטים מסוג שכזה תבצעו אחת למספר רב של שנים וכדי לחדש את המערכות שיתיישנו, או בכדי להגדיל את שטח החדר ולהפוך את האמבטיה למרווחת ונעימה יותר.

פרויקט שיפוץ האמבטיה יכול להיות צנוע וחסכוני למדי או שזה יכול להיות פרויקט מסובך ודי יקר. שיפוץ פשוט יכול להיות פשוט עניין של החלפת כיור, ברז, וכו'. ההבדל העיקרי בין שיפוץ אמבטיה יקר לשיפוץ פחות יקר, הוא האם אתם משנים את מיקומם של הגופים הקבועים בחדר(מקלחון, אמבטיה, כיור וכו'). משמעות הזזת השירותים, כיורים, אמבטיות או המקלחות, הינה הצורך בהזזת הצינורות והחוטים מאחורי הקירות ומתחת לרצפות. כאשר מתכננים את השיפוץ כדי לזכור שלכל שינוי כזה של הזזת החלקים הקבועים בחדר האמבטיה, ישנה משמעות בזמן ובעלות של הפרויקט. תמיד תזכרו שאומנם קל להזיז את האסלה בכמה סנטימטרים על פיסת הנייר.אך במציאות קצת יותר קשה לעשות זאת, בטח אם זה אומר שצריך לפרק את הרצפה ולהזיז או להרחיב את הצינורות שמתחת לרצפה.

wellness-1489440_1920

דברים שצריך לקחת בחשבון ופעולות שכדאי לבצע-

כאשר אתם משקיעים בפרויקט שיפוץ חדר האמבטיה, אתם רוצים לוודא כי התוצאה הסופית תיהיה בדיוק כמו שרציתם ובנוסף תיהיה בעלת ערך מוסך לערך הכללי של הבית שלכם. וכדי שהשיפוץ יקרה כמו שאתם מצפים ורוצים הכנו לכם רשימה של דברים שחשוב להבין לפני התחלת הפרויקט.

תכנון התקציב מבעוד מועד–  המקום הטוב ביותר להתחיל בו כל שיפוץ הוא התקציב, לא רק שתהייה לו השפעה גדולה על סוג החומרים שאותם תבחרו לשיפוץ חדר האמבטיה שלכם, אלא תקציב יעזור לכם להגדיר את גבולות העיצוב לפיו תשפצו את החדר. כך תדעו מה הסכום שאתם באמת יכולים להרשות לעצמכם להשקיע,  מה שיקל על ההחלטה אילו פריטים ברצונכם להחליף ואיפה כדאי שתהיו יצירתיים. חשוב שתקפידו להחליט מראש על הצבע, החומרים והריהוט. כמו כן כדאי שתגדירו סכום בצד למקרה בלתי צפוי, כמו נזילות או עובש.

זמן– אנשים רבים מניחים ששיפוץ חדר אמבטיה/שירותים קטן ייקח רק כמה ימים, משך השיפוץ תלוי בכמות הפריטים שתחליטו לשנות בחדר האמבטיה/שירותים, בכל מקרה קבלן השיפוצים או אתם (אם החלטתם לבצע זאת באופן עצמאי) יצטרכו לעבור את כל אותם שלבים שעוברים כאשר משפצים חדר עם צנרת וצורך באיטום . עם זאת, תכנון הזמן מתייחס לא רק בהגדרת משך עבודות השיפוץ אלא גם בשלבי ביניים מסוימים כגון הזמנה ורכישת אריחים, גופים או שכאשר יגיע כל שלב שכזה תהיו מוכנים והשיפוץ יתקדם מהר. תכנון הזמן הוא קריטי עבור בעלי דירה שבה חדר אמבטיה ושירותים אחד בבית, מכיוון שהם יצטרכו לתכנן איפה יתקלחו או ישתמשו בשירותים בזמן שהאמבטיה והשירותים מפורקים.

מידע מקצועי – מדובר בחלל עם תשתיות מים מורכבות, חשוב מאד להתייעץ עם איש מקצוע לפני קבלת החלטות על מהות שיפוץ מקלחת והשירותים, האפשרי והנכון עבורכם, במיוחד אם יש כתמי רטיבות וטחב. בהתחשב במורכבות של העבודה ופעולות מסובכות שדורשות הבנה מקצועית (חשמל, ריצוף, אינסטלציה, וכו ') אנחנו היינו ממליצים לכם לשקול בכובד ראש לבחור קבלן שיפוצים רשום עם ניסיון מוכח בשיפוצים מסוג זה.

תכנון המרחב – ישנן 3 מגבלות עיקריות שהופכות את שיפוץ האמבטיה למורכב יותר מחדרים אחרים בבית, הראשונה היא הגודל הכולל של חדר האמבטיה (בדרך כלל החדר הקטן ביותר בבית), השנייה היא המיקום של צינורות האינסטלציה והימצאות חיווט חשמלי בחדר בו יש רטיבות והשלישית היא מידות אבזרי האמבטיה. לכן תוודאו שיש לכם את המידות הנכונות ואת המפרט איתכם, כאשר אתם הולכים לרכוש פריטים לחדר זה.תלמדו מהן דרישות המקום שאתם צריכים עבור כל פריט ואת החלל שצריך להיות סביבו.כל פריט והחלל שסביבו יתפקדו כחתיכה בפאזל שבסופו של דבר תרכיבו לכדי החלל הכולל של חדר האמבטיה. לאחר שתרכיבו את ה"פאזל" תוכלו להבין האם התמונה שקיימת אצלכם בראש מתאימה לנתונים האמיתים של החדר וכך תיגשו לפרויקט כאשר אתם יודעים בדיוק היכן כל פריט ימוקם ואיך יראה חדר האמבטיה בסופו של השיפוץ. בהרבה דירות ובתים קבלניים ישנו חדר רחצה קטן וצפוף ביחידת ההורים ולידו חדר ארונות דומה. במקרה בו קיים בבית מקום שיכול לתפקד כארון בגדים, אנו ממליצים להרחיב את חדר הרחצה על חשבון חדר הארונות.

אוורור- אוורור חיוני ביותר בחדר רטוב כמו חדר האמבטיה. תכנון האוורור של החדר יכול להיות משימה מסובכת אשר מצריכה תכנון טוב:, מכיוון שחייבים למצוא את המיקום הנכון כך שהחדר באמת יאוורר וקיימת התמודדות עם חיווט חשמלי ב"חדר רטוב". אוורור לקוי יכול להשאיר את חדר הרחצה שלכם לח, עבש ואפילו יכול להזיק לבריאות שלך. חדר אמבטיה מאוורר היטב, הוא לא רק חדר אמבטיה בריא. זרימת אוויר מתמדת יכול גם למנוע בלאי מהיר של רהיטי עץ.

עיצוב- תחשבו מהו המראה הרצוי עבור חדר האמבטיה שלכם. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון כמו צבע, סוגי אריחים, מקלחות, אמבטיות, ברזים וכו', העריכו את החדר הקיים, תבדקו מה אתם אוהבים ומה הייתם רוצים להשאיר, מה אתם רוצים לשנות ותרשמו איך הייתם רוצים שחדר אמבטיה והשירותים יראו לאחר השיפוץ. לאחר מכן תדרגו אותם לפי עדיפות וכך תוכלו לדעת איך לנהל את השיפוץ מהחשוב ביותר אל הדברים שאולי כדאי לדחות. העיצוב צריך לעבוד יד ביד עם הפונקציונליות של החדר, כדאי תחשבו איך עיצוב האמבטיה יתאים עם עיצוב וסגנון שאר חלקי הבית. והכי חשוב הפכו את החלל הקטן, הדחוס, העמוס והחשוך לנעים ומרגיע. בכל מקרה נסו לשמור את המיקומים של האסלה, הכיור וברז האמבטיה במקומם, הזזת האסלה מקיר אחד למשנהו תהיה המשמעות העברת קו ניקוז 3 אינץ 'מקיר לקיר, אשר יכול לעלות אלפי שקלים.

מיקום האסלה-האסלות המקובלות היום הן אסלות תלויות. הבעיה היא שקבלנים לא מיומנים ממקמים את האסלה בגובה לא נכון, כנראה שתשאלו עכשיו. מהו הגובה הנכון?  ששפת האסלה היא מקסימום בגובה 40 ס"מ, ועם סגירת המכסה היא בגובה של 41 ס"מ. בבתים רבים מתקינים את האסלה לא בגובה הנכון ולכן בעלי הנכס יבקשו למקם את האסלה מחדש.

גובה הכיור בחדר האמבטיה –  במידה והכיור מונח על משטח, כדאי שגובה הארון יהיה 70-80 ס"מ. ובמידה והכיור מורכב בתוך השיש, גובה המשטח המומלץ הוא 85-95 ס"מ, בשיפוץ האמבטיה ישנם הרבה נתונים שיש לקחת בחשבון, למשל השטח הכללי ושטח האחסון למגבות, כלי רחצה ועוד, ריצוף וחיפוי הקיר, לכן חשוב להיעזר בבעל מקצוע מנוסה בעבודות דומות.

גובה רצפת האמבטיה- כדאי  להקפיד על מדרגה קטנה של לא פחות מ- 7 מ"מ בין רצפת המקלחת לרצפת החדר, אחרת המים יכולים לנזול החוצה מה שיכול לגרום לרטיבות בקירות, לחוסר נוחות עקב הצורך בניקיון בכל פעם וכמובן סכנת החלקה.

איטום רצפת החדר- הדבר החשוב ביותר בחדר האמבטיה הוא האיטום, בחדר זה החלל "רטוב" ומחייב עבודה עם חומרים לפי התקנים המקובלים. חשוב לאטום היטב עוד לפני שלב הריצוף, באמצעות חגורות ושיפולי בטון בין רצפת האמבטיה לקירות  ולהקפיד על חיבורים תקניים של אביזרי הניקוז, כדי למנוע רטיבות נוספת גם אצל השכנים, במקרה של היעדר איטום תקין, תופיע רטיבות בקירות מעל קו הפאנלים וגם מחוץ לחדר האמבטיה., רצוי שהרובה תהיה אקרילית, כי היא מונעת פטריות., חשוב מאוד להקפיד על ניקוי יסודי של החריצים, כדי שתהיה אחיזה מושלמת של הרובה. כדי להימנע מפגיעה באיטום הרצפה והחלפת התשתיות, ניתן להדביק אריחים חדשים מעל הקיימים, במקום להחליפם האחד בשני.

ריח של ביוב– התקלה הזו נגרמת כאשר מחסום הריח לא קיים או שהוא לא תקין בגודלו או בצורת ההתקנה שלו, על קופסת הביקורת להיות תקנית, וצריך לדאוג שהשיפועים יהיו כמו שצריך, אחרת יהיו ריחות לא נעימים

ניקיון– השלבים האחרונים בהחלט בתהליך שיפוץ אמבטיה שחייבים לקחת בחשבון הם ניקיון יסודי של כל החלל – משאריות של צבע, שברי קרמיקה ופסולת בנין. שימו לב שמדובר בחומרים חדים, ולכן מומלץ מאד לעבור פעם נוספת עם מטאטא באופן יסודי, לשאוב את חדר האמבטיה ורק לאחר מכן לשטוף. אחרי שהעבודה הסתיימה ואחרי שכל הפרטים בוצעו – אתם יכולים להתחדש בחדר אמבטיה נעים ומפנק.

דברים שאסור לעשות-

הימנעות מהטעויות הנפוצות שמוזכרות מטה יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים, במיוחד אם אתם מתכוונים לבצע שיפוץ יקר. בנוסף כנראה שבעזרת עצות אלו תשפרו את הנוחות, הסגנון, והיעילות של הפרויקט המוגמר.

אל תעשו את השיפוץ בפזיזות- עכשיו כשהפנתם את הרעיון שאתם נכנסים לתהליך השיפוץ של חדר האמבטיה, כנראה שתרצו לעשות את זה כבר מחר. אבל תכנון לקוי ופזיז, הינו הגורם העיקרי לחריגה מהתקציב בפרויקטים מסוג זה. אין דבר יותר יקר מאשר לעשות את העבודה פעמיים!!! אנו ממליצים לכם להשקיע כמה שבועות עד כמה חודשים בתהליך התכנון, עד שתגיעו למצב שכל חתיכות הפאזל מחוברות ואתם יודעים בדיוק איך עומד להתבצע כל שלב בשיפוץ.

אל תחסכו בכוח אדם מיומן- אומנם גישת "עשה זאת בעצמך" טובה לקיצוץ עלויות השיפוץ, ואנו חושבים שבמקרים מסוימים גם נכונה, אך בשיפוץ האמבטיה כדאי שתשאירו את התקנות המסובכות יותר לאנשי המקצוע (כמובן לאחר שבדקתם כי הם מספיק מיומנים), ואתם יכולים לבצע את העבודות הפשוטות יותר (צביעה, התקנת הפריטים הנלווים וכו') וכך לחסוך בעלויות אך לבצע את השיפוץ בצורה מקצועית.

אל תחסכו בפריטים שישמשו אתכם באופן שוטף- טעות נפוצה נוספת הינה לחסוך בפריטים שמשמשים אתכם כל בוקר וערב, אז איפה אתה יכול לחסוך? גופי התאורה יבצעו כנראה את אותה הפעולה גם הזולים יותר וגם היקרים יותר- בדרך כלל הגורם להבדל במחיר בין גופי התאורה יהיה העיצוב, כמו גם באסלות תוכלו למצוא הבדל גדול במחיר והוא נובע בעיקר מהעיצוב ומתכונות שלא תמיד הכרחיות. בדקו במה אתם באמת רוצים להשקיע אך אל תתשפרו על איכות הפריטים שמשמשים אתכם באופן שוטף.

אל תחשבו רק על היום- אתם לא יכולים לדעת מה יהיה בעתיד. מה שאתם כן יכולים לעשות, הוא להבטיח כי האמבטיה שלכם תשרת אותכם ואת יקיריכם ללא קשר ליכולות שלכם, וזאת על ידי ביצוע היסודות של העיצוב האוניברסלי, אל תדאגו כיום הרבה מתכונות העיצוב האוניברסלי הן חלק מהמיינסטרים של עיצוב חדר האמבטיה. גם אם תחליטו לא לשלב את כל אלמנטים של העיצוב האוניברסלי לחדר האמבטיה היום, כדאי לכלול זאת במסגרת המבנית של החדר.

אל תקנו מוצרים באינטרנט מבלי לבדוק אותם- מעבר למצב בו אנו יכולים לראות את המוצרים בצורה מקוונת הוא נהדר עבור בדיקה של איזה מוצר בדיוק אנחנו רוצים וקבלה של רעיונות לעיצוב. אך לא תמיד החומרים והגימורים כפי שהם נראים על מסך המחשב. למשל הצבע הכחול עשוי להיות כחול כהה יותר ואף אפרפר במציאות, או גופי תאורה שנראים באינטרנט מאוד מעוממים יכולים בפועל להאיר את החלל באור מאוד חזק. זו הסיבה שאנו תמיד ממליצים לבקר במרכז התצוגה לפני שאתם רוכשים בצורה מקוונת.

אל תשכחו את נושא האחסון- מה יותר מעצבן מהרגע בו אתם מבינים שאין מגבת בחדר האמבטיה ואתם צריכים לרוץ ולהביא אחת? ארון בתוך האמבטיה הוא אידיאלי, אם כי גם ארונית קופקטית יכולה לענות על הצורכים הבסיסים.

אל תדחו החלטות- אם אתם רוצים ששיפוץ המקלחת ושירותים יתקדם כצפוי, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לקבל את כל ההחלטות לפני שמתחילים בשיפוץ. אומנם בעל מקצוע טוב יידע לכוון אותך כאשר נתקלים במצבים מסוימים במהלך הפרויקט, אבל בדרך כלל, לא ההחלטות לגבי מצבים מקריים הם שיגרמו, אולם ההחלטות שיכולות לרוב יהיו קשורות לדברים כמו צבע, תקציב ובחירת הפריטים שאותם תרצו להתקין בחלל האמבטיה. החלטות אלו אולי נראות פחות חשובות אך הן שיגרמו לעיכוב בסופו של דבר.

untitled-design-33

לסיכום-

ישנם שני מרכיבים מאוד רגישים שקשורים בתהליך שיפוץ חדר אמבטיה והם עבודות האינסטלציה והאיטום של החדר. בכל אחד מהמריכבים, נדרש ידע רב בתחום, וחשוב להקפיד על עבודה מדויקת ומקצועית. כאשר אנו מדברים על אינסטלציה אנו מדברים על: צנרת אספקת המים לתוך חדר האמבטיה, ובצנרת הביוב המנקזת את המים אל מחוץ לחדר, ולכל צנרת צורת עבודה שונה, ונדרש הרבה ידע וניסיון כדי לשמור אותן תקינות לאורך זמן. בנושא האיטום (נושא זה קריטי לשרידות החלל והמתקנים לאורך זמן.) – אין לחסוך בחומרי הגלם בשום אופן! חסכון בהווה יגרום ללא כל צל של ספק לשיפוץ חוזר מה שיגרום להפסדים כלכלים גדולים בעתיד. במקרים של נזילה לשאר החדרים בבית, או נזילה לדירות שנמצאות בקומות אחרות בבניין. כמובן שנזק כזה דורש שיפוץ אמבטיה מחדש, וכל ההשקעה תהיה לשווא. לפעמים נדמה כי ברוב המקרים לרוכשי דירות חדשות אין כל כך ברירה אלא לקבל את מפרט הדירה שחל ברוב הדירות שנבנות בארץ, אלו מכילות שני חדרי שירותים ומקלחת, אחד לילדים ואחד להורים. במקרה ואתם יכולים להרשות לעצמכם לשפץ את הנכס שברשותכם, אנו ממליצים להוסיף חדר שירותים פרטי שייתן פתרון במקרים שבהם אתם מארחים בבית. תהליך הפרדת המקלחת מהשירותים לשני חדרים נפרדים אמנם מסובך, ומעורבים בו תהליכים רגישים כמו- איטום, שבירת קירות והקמת צנרת חדשה ונפרדת לכל חדר, אך אפשר לעשות זאת בעזרת בעלי מקצוע מנוסים ובעלי הסמכה מתאימה.

אנחנו מזמינים אתכם לקבל הצעת מחיר ללא עלות

.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *