6 סוגי שיפוצים שעדיף לא לעשות באופן עצמאי

אנחנו ננסה לתת לכם איזהשהוא גבול לפיו תוכלו להבין קצת יותר טוב איך לקבל את ההחלטה הבאה לגבי השיפוץ המתקרב.

ליאור רושל קבלן שיפוצים רשום במרכז

שיפוצים – כשמדובר בשיפוץ הבית הפרטי, קשה לדעת מתי אפשר לעשות את זה בעצמך ומתי כדאי לשכור איש מקצוע.


השיפוצים העיקרים בהם כדאי להעזר בקבלן שיפוצים מקצועי הנם אינסטלציה, חשמל, חומרים יקרים ושיפוצים מורכבים. מכיוון שתחומים אלו מורכבים יותר ולפעמים מלווים בסכנה מסוימת אם לגופכם ואם לנכסים שלכם. אז לפני שאתם מרימים את הפטיש, נמליץ לכם לקרוא את הרשימה שהכנו עבורכם בה אנו נמליץ על פרויקטים מסוימים, שלא כדאי שתנסו בעצמכם. להצעות מחיר ללא עלות לחצו כאן

כל פרויקט שקשור בחשמל

כאשר מדובר בביצוע התאמות חשמל, ישנם פרטים טכניים רבים שחייבים לעשות וזה באחריותך. חייבת להיות התאמה של סטנדרטים, בכדי שחוטי החשמל לא יתחממו, וכמובן שמישהו צריך לוודא שהכול מחווט כראוי בכל הבית. בשביל להצליח ולהבטיח את ביטחונך בפרויקט מסוג זה כדאי שיהיה בידך ידע בתחום החשמל באם זהו לא המצב, עדיף לשכור חשמלאי מוסמך.

שבירת קירות

אם החלטתם לשבור קירות, כדי לפתוח חלל חדש או להרחיב את הקיים, אנו ממליצים מאוד שלא תעשו זאת בעצמכם. בכל מבנה קיימים קירות התומכים במבנה ההיקפי והפנימי של ההבית, וכל פגיעה או שינוי שנוגע לקירות אלו מהווה סכנה ממשית למבנה. כך שנושא משקל החומרים ונושא הקירות התומכים, צריכים להיות מטופלים בזהירות יתרה ובמקצעויות רבה. איש מקצוע בעל הבנה מעמיקה בנושא זה ועם ניסיון בטיפול במקרים דומים , יהיה מסוגל לזהות קיר קוסמטי לעומת קיר תמיכה וכך לקבל את ההחלטה הנכונה באם תידרש.

בנייה או שיפוץ האמבטיה

כל שיפוץ בחדר האמבטיה שאינו כרוך בהזזת הצנרת תוכלו לעשות בעצמכם, אבל במקרים מסובכים יותר מומלץ לשכור את שירותיו של שרברב. במקרה בו תבצעו תיקון תקול, כנראה שהוא יוביל לדליפות, שיחדרו את קירות הגבס ויתפשטו ברחבי הבית. לסיכום אם עבודת השיפוץ בחדר האמבטיה כוללת בתוכה הזזה/שינוי של הצנרת כדאי שתתיעצו עם בעל מקצוע ותמנעו הרבה כאבי ראש עתידיים והתעסקויות מויתרות.

שיפוץ קומת המרתף

כשמדובר בשיפוץ במרתף, יש הרבה מקום לטעויות. לפני שאתם בונים קירות או מרצפים בקומת המרתף, חשוב שתתיעצו עם איש מקצוע שיוודא האם המרתף מבודד כנדרש וכי אין סדקים או דליפות על רצפת החדר. בנוסף, תתיעצו עם חשמלאי ובקשו לבדוק את מערכת החשמל. לאחר שכל המערכות נבדקו ואושרו, תוכלו להתחיל את תהליך השיפוץ בקומת המרתף.

החלפת החלונות

בתחום זה קיים היצע רחב וחברות רבות שיבצעו את העבודה במחיר נמוך .גם אם החלטתם לבצע עבודה זו באופן עצמאי וגם אם החלטתם לשכור חברת שיפוצים,אתם חייבים לוודא שהעבודה נעשתה כראוי, אחרת יווצר מצב של כניסת/יציאת אוויר מהחדר או אל החדר ורעשי רקע  לא רצויים יחדרו אל החדר.

עבודה עם גרנית או אריחים

במקרים בהם אתם מתכוונים להתקין משטחי גרנית או אריחים חדשים, עדיף שתשכרו איש מקצוע שיודע לעבוד עם חומרים מסוג זה (לרוב גרנית ואריחים הינם חומרים יקרים), ושיידע לבצע מדידות מדויקות והתקנה מדויקת. במקרה שתחליטו לבצע את העבודה באופן עצמאי הסיכוי לעשות טעות גדולה וכנראה שיידרש תיקון נוסף, ועלות נוספת של החומרים.

מאת : ליאור רושל , קבלן שיפוצים במרכז