שיקולים חשובים לפני תחילת שיפוץ דירה קומפלט

קבלן שיפוצים רשום

מהם הנושאים החשובים שיש לבדוק מול קבלן שיפוצים רשום 

האם השיפוץ דורש היתרים?

באופן כללי, אם מדובר בשינוים קטנים כנראה שתוכלו לעשות זאת ללא היתרים, אבל אם מדובר בפרויקט גדול ושיפוץ דירה קומפלט שבו אתם מתכננים להוסיף חלק חדש למבנה או לבצע שינויים במבנה הקיים, כמו שינויים ב- חשמל או אינסטלציה, איטום גגות וזיפות,  כנראה שתידרשו להמציא היתרים. חשוב שתהיו מודעים לחוקי הבניה באזור בו אתם גרים. שיפוץ נכס או דירה ללא ההיתרים הדרושים יכול לגרום לעיכובים בזמני השיפוץ ולגרור קנסות, ובסופו של דבר כנראה שתצטרכו לחרוג מהתקציב שנקבע בתחילה. תמיד מומלץ להתייעץ עם קבלן שיפוצים רשום בנושא.

 

האם יש לכם מספיק מידע על הקבלן?

חשוב מאוד שתקבלו מידע על בעל המקצוע אותו אתם מתכוונים לשכור לפרויקט, הדרך הטובה ביותר הינה לשאול אנשים קרובים שאתם סומכים עליהם, ומהם לבקש המלצות. ישנם המון סיפורים על קבלני שיפוצים במרכז שעשו עבודות, גרועות וסביר להניח שאם היו לבעל הנכס המלצות ומידע קודם, הוא לא היה שוכר את שירותיו של הקבלן. בקשו לראות את תיק העבודות שלהם, או שתבקשו לדבר עם לקוח שאצלו הקבלן כבר עשה עבודות בעבר, זה יכול לחסוך לכם הרבה כאב ראש ולב בהמשך הדרך.

 

האם תצטרכו לעזוב את הדירה בזמן השיפוץ?

קחו בחשבון ששיפוץ דירה קומפלט טומן בחובו הרבה בלאגן, אבק, רעש ובאופן כללי אי נעימות זמנית (בטח ובטח אם יש לכם ילדים)… אומנם המחשבה על לארוז ולעבור לתקופת השיפוץ נראית כמעט בלתי אפשרית, אך תחשבו שאתם עומדים לחיות באמצע "אתר בניה" ובמידה ואורך זמן שיפוץ הנכס לא ארוכה מדי , היינו ממליצים לכם לשקול את האופציה הזו בכובד ראש.

 

האם לקחתם בחשבון עיכובים או הוצאת יתר?

לעתים קרובות אתם לא תצליחו להעריך את העלות המדויקת של השיפוץ ויתכן מצב בו תגיעו לשלב שבו התקציב שחשבתם עליו בתחילה לא מספיק, מה שיכול לגרם לעיכוב במהלך הפרויקט וכאבי ראש מיותרים, בנוסף עיכובים יכולים להיווצר מסיבות רבות וכדאי לקחת זאת בחשבון. בניית "מאגר" של זמן, וכסף הוא רעיון מצוין וחשוב, ובנוסף זו גם דרך טובה ביצירת ציפיות אמתיות וכך תוכלו למנוע אכזבה וייאוש. (אבל אנחנו בעד חשיבה אופטימית , וכמובן שלעתים קרובות השיפוץ יסתיים במועד הצפוי ובהתאם לתקציב. ). לכן חשוב תמיד לוודא עם קבלן השיפוצים שלכם בדיוק את כל החריגות האפשריות במהלך שיפוץ הדירה שלכם. 

 

זה הזמן לקבל החלטה...

אז לאחר שבועות של בדיקות, רעיונות, עיצובים ובניית התקציב (בתוספת אקסטרה למקרים בהם תצטרכו…), עכשיו זה הזמן באמת להבין את היתרונות והחסרונות. האם אתם באמת רוצים לעשות את זה? ואם התשובה היא כן, מזל טוב! שיפוץ, בין אם זה שיפוץ קטן, או שיפוץ גדול, יהיה צעד אחד קרוב יותר לבית החלומות שלכם (כמובן ברגע שהשיפוץ יסתיים).כמו שכבר אמרנו – זהו צעד לא פשוט ותמיד כדאי להתייעץ את קבלן שיפוצים רשום על מנת להגיע לתוצאות הכי טובות בהתאם לתקציב שלכם.

עדיין מתלבטים ? זה הזמן לפנות למומחים – לחצו כאן ליצירת קשר !

צוות "רושל הנדסה"  ישמח לעמוד לשירותכם, בכל שאלה.